Raport z poligonu - dzień drugi

koń przód

Przypadkowy przechodzień mógłby uznać że nic się nie dzieje. Jednak to tylko pozory. Młody adept o dźwięcznym imieniu Mirello szybko odnalazł się w nowym miejscu, pierwszy prężnie ciśnie na pola manewrowe, nieznacznie (czytaj gwałtownie) zatrzymując się przy przejściu przez rów. Jednakże za każdym razem rów zostaje pokonany, przy czym forma jego pokonania za każdym razem jest inna, możemy oglądać szeroki wachlarz możliwości od wyskoków po przysiad na zadzie i zjazd.

Za każdym razem rów zostaje wstępnie ofukany żeby nie myślał sobie, że jest straszny.

Po wejściu na tereny operacyjne następują roszady przy kopach z sianem , dotychczasowy przywódca Geniusz staje taktycznie pomiędzy dwoma kopami chcąc zademonstrować że obie są jego. O ile delikatna Lotka nabiera się na to i odchodzi o tyle młodziak nic sobie z tego nie robi, skubie trawę niby niezainteresowany sianem ale już po chwili bez pardonu wsadza paszcze w kopę siana i żre . Nie wiemy czy przywódca tak jest zaskoczony odwagą ( a może ryzykanctwem ) młodego ze nie reaguje a po chwili oboje jedzą razem . Po tych krótkich uprzejmościach w ciągu dnia konfiguracja przy sianie jest już dowolna a może nawet przypadkowa właściwie nie wiadomo kto z kim i kiedy , bo w sumie dlaczego.

Po powrocie z pól każdy melduje się przy swoim punkcie celem spożycia kolacji po czym grupą udają się do kantyny ( czytaj stajni) w której przebywają już do rana. I tu następuje zaskoczenie - dotychczasowy dowódca jeżeli zbytnio się kręci i wybiera w menu ( które w każdym rogu kantyny jest takie same- szwedzki stół a'la SIANO rocznik 2022) Mirello, zwany już przez przyjaciół Mirem , dobitnie pokazuje co myśli o przebieraniu i wybrzydzaniu i zajmuje stanowisko dotychczas okupowane przez przywódcę . Przywódca pokazuje swoje niezadowolenie i próbuje opuścić kantynę jednak obsługa (czytaj MY) oznajmia, że o tej porze spacery poza kantynę są już niedostępne.

Wszyscy kompani naszej drużyny pozostają więc w kantynie.

Prowadzą długie rozmowy przy szlachetnym SIANO ROCZNIK 2022, po czym ( co rozpoznano po układzie posłania czyli trocin) zalegają zmęczeni rozmowami o pierdoletach

Bladym świtem witają nas trzeźwi i wypoczęci, gotowi na kolejny dzień

P.s.1 - prawdopodobnie za namową Nowego dokonują w nocy przemeblowania kantyny

P.s. 2- wynikać to może jedynie z pomysłowości ponieważ rano zastajemy jeszcze niespożyte porcje ze szwedzkiego stołu