O fundacji działającej w Żywcu i Bielsku-Białej

przytulenie łba konia

Fundacja pod patronatem Moniki Habdas, z siedzibą w Żywcu, to przestrzeń, gdzie każda osoba jest istotna oraz potrzebna. Naszym celem jest ukazanie, że każdy ma swoje przeznaczenie na świecie i może być pożyteczny niezależnie od swoich ograniczeń czy niedoskonałości. Uważamy, że każdy jest wartościowy, każdy jest ważny. Pod naszymi skrzydłami znajdują się zwierzęta, głównie konie i psy, które z różnych przyczyn zostały wykluczone przez ludzi. W naszej fundacji te zwierzęta odzyskują zaufanie, chęć do życia i stają się wiernymi towarzyszami dla osób korzystających z terapii. Fundacja to miejsce, gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku, gdzie praca łączy się z relaksem i zabawą. Angażujemy się w wszechstronny rozwój dzieci, młodzieży oraz osób starszych, oferując szeroką gamę różnorodnych wydarzeń i form terapeutycznych.

Kto może skorzystać z pomocy fundacji?

Nasza fundacja jest otwarta dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, które zmagają się z problemami psychicznymi, wynikającymi np. z izolacji spowodowanej pandemią lub uzależnieniami od urządzeń cyfrowych.  Terapie z udziałem zwierząt, zwłaszcza koni, pomagają im nawiązać relacje, zrozumieć siebie i innych, a także odzyskać wiarę we własne możliwości. Osoby starsze mogą skorzystać z naszych terapii jako formy rehabilitacji, poprawy kondycji fizycznej i psychicznej, a także jako sposobu na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Z kolei wszystkich, którzy pragną pomóc innym, zapraszamy do wolontariatu. W naszej fundacji każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od swoich potrzeb i możliwości.

przygotowanie konia do jazdy

głaskanie konia

Fundacja to miejsce, którego misją są słowa “Każdy jest ważny, każdy jest potrzebny, niezależnie od swoich niedoskonałości”. Działalność skupia się na pokazaniu, że każdy ma swoje miejsce na ziemi i może być potrzebny niezależnie od swoich dysfunkcji czy niedoskonałości. Pod naszą opieką są zwierzęta, przede wszystkim konie i psy, które z różnych powodów zostały odrzucone przez społeczeństwo. W fundacji odzyskują zaufanie, chęć do życia i stają się prawdziwymi kompanami dla osób korzystających z zajęć.

Zajęcia w fundacji

Organizujemy różnego rodzaju wydarzenia i terapie, które wspierają rozwój dzieci, młodzieży i osób starszych.

Jednym z naszych głównych obszarów działania jest hiposensoryka, czyli terapia z wykorzystaniem koni. Ta forma terapii pomaga dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie z wyzwaniami współczesnego świata, takimi jak izolacja spowodowana pandemią czy presja mediów społecznościowych.

Nasza fundacja to miejsce, gdzie każdy może znaleźć chwilę wytchnienia od codzienności. To miejsce, gdzie praca przeplata się z odpoczynkiem i zabawą, a czas płynie raz wolniej, raz szybciej. To miejsce, gdzie każdy pomaga każdemu: my zwierzętom, a one nam. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, chcą pomóc innym lub po prostu chcą spędzić czas w otoczeniu natury i zwierząt.